Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novoroční poselství

1. 01. 2015 14:14:15
Milí spoluobčané, skončil nám rok 2014, který byl pro další směřování naší civilizace velmi důležitým. Kdo chtěl, mohl si zjistit, že se události vždy neodehrávaly tak, jak nám je mainstreamová média předkládala. Měli jsme příležitost si na historických faktech ověřit, že boj za svobodu a demokracii bývá záminkou pro boj o zdroje umístěné na cizích územích, jehož prostředky jsou vyhrožování, vyvolávání nepokojů, výroba řízeného terorismu a sankce, které pak vyúsťují v ozbrojené konflikty. Tento boj je těmi, kteří mají díky svým zbraním největší sílu, zcela neskrývaně nazýván bojem za národní zájmy „velmoci“ ...

Za několik desetiletí, a zejména v uplynulém roce, jsme si mohli povšimnout, že když se kola bezbřehého konzumu a mocichtivosti zadrhnou nebo netočí dostatečně rychle, vždy se "vyrobí" nepřítel demokracie, terorista nebo imperiální diktátor, na jehož území se nacházejí přírodní zdroje, a proti kterému je zapotřebí bojovat přímou intervencí nebo prostřednictvím sousedních států. Politici nám pak skrze informačně obdivuhodně sesynchronizovaná mainstreamová média vysvětlují, že je tento boj veden za svobodu a demokracii, které se musejí přinášet oběti...

Mohli jsme si všimnout, že nejmladší a nejslabší musí vždy a za všech okolností bezpodmínečně poslouchat a uctívat svého "staršího silného bratra", protože se s ním dal do party. V uplynulém roce jsme měli příležitost sledovat, jak ti, kteří v médích dlouhodobě několikrát denně podporovali šíření negativních zpráv, násilí, vulgarismů a podprahových manipulací, s následkem degenerace psychického a zdravotního stavu našich občanů, se pokrytecky pohoršují nad třemi slovy a třemi větami prezidenta, která by bez jejich frenetické mediální propagace zaslechl málokdo z nás.

Na příkladu Ukrajiny jsme v uplynulém roce mohli pozorovat, k jakým následkům vedou bezmezná touha po moci, po vlastní jedinečnosti a bohatství, která vytváří propastné rozdíly mezi chudou většinou a bohatou menšinou. Historie nám nejen v minulém roce ukázala, že jsou to špatné lidské vlastnosti, které vedou k rozdělování společnosti, po kterém následuje agrese, násilí a války, přinášející nezměrné utrpení, ničení vytvořených statků a maření lidských životů.

Díky událostem uplynulého roku máme v novém roce příležitost více popřemýšlet o tom, že pro naši svobodu je boj za pravdivé informace a pravé znalosti mnohem důležitější, než boj o moc a majetek. Mocichtiví a jejich prodejní přisluhovači se pokrytecky, ze zištných důvodů, zaštiťují Václavem Havlem, staví mu pomníky a vystavují na odiv jeho bustu, aniž by se snažili cokoliv z jeho skutečného poselství pochopit a realizovat nikoli pro svůj, ale ve prospěch všech lidí. Zneužívají Havlův odkaz ke svým politickým a kořistnickým záměrům.

Milí spoluobčané, braňme si svoji pravou a skutečnou, nikoliv však fiktivní, svobodu a demokracii. Nedopusťme, aby se z nás stal nemyslící konzumní dav. Stejně, jako je pro nás nepohodlné ulovit a zabít zvíře, protože si je můžeme jednoduše koupit mrtvé, připravené ke konzumu, je pro nás nepohodlné ověřovat pravost a zjišťovat pozadí nám předkládaných a námi konzumovaných informací. Je tak lákavé a pohodlné je jednoduše přijmout bez další námahy, ale měli bychom si uvědomit, že za všechno se platí. A nejenom penězi. Cena za ztrátu svobody a schopnosti kritického myšlení by však byla příliš veliká...

V novém roce přeji všem lidem prozření, aby poznali, že boj za pravdu a lásku proti lži a nenávisti nespočívá v agresi, slepé nenávisti, útocích a zesměšňování. Aby sami pochopili, že neplatí rovnice - čím více vedeme útoků a nenávisti, tím více vytvoříme dobra a lásky. Skutečný boj za pravdu a lásku spočívá ve vystoupení z pohodlí konzumní role, v usilovné každodenní práci při hledání a sdílení pravdy, v budování dobrých mezilidských vztahů, tvořivé spolupráci, v konání dobra a rozdávání lásky lidem - v lidství. K tomuto boji nejsou zapotřebí povely politiků ani kněžích - záleží na každém z nás, s čím jednou předstoupíme k Bohu.

Pro tento boj nám, milí čtenáři, v novém roce přeji hodně sil, rovná záda a zdravý úsudek ...

Autor: Josef Votípka | čtvrtek 1.1.2015 14:14 | karma článku: 20.84 | přečteno: 528x

Další články blogera

Josef Votípka

Ortel – srdcem k Vlasti

Do divadla v Jaroměři, navzdory petici koncertu nepřejících lidí, zavítal Ortel. Návštěvník akce rozhodně neprodělal, protože za své peníze viděl skupiny tři. Policejní skupinu, skupinu demonstrantů a Ortel. Jak to dopadlo?

25.2.2017 v 17:04 | Karma článku: 48.70 | Přečteno: 25176 | Diskuse

Josef Votípka

Loutky světovládců

Divadelní hry světovládců, jejich scénáře, režiséři, herci a metody. Řízené střely z mainstreamových médií vzbuzují emoce. Vyvolávání strachu u lidí jako osvědčená metoda vládnutí. Političtí herci a "světlé zítřky"...

1.2.2017 v 21:06 | Karma článku: 26.41 | Přečteno: 569 | Diskuse

Josef Votípka

Nebezpečí nekonečného růstu

V následujícím textu se zamýšlím nad směrem, kterým se ubírá konzumní orientace tzv. „Západního světa“, co způsobuje lidská nenažranost a neomezený růst, jaké jsou příčiny radikalizace společnosti a nad možnostmi potřebných změn.

28.11.2016 v 12:43 | Karma článku: 22.56 | Přečteno: 531 | Diskuse

Josef Votípka

Nebuďme oběti propagandy

Propaganda slouží jako nástroj manipulace pro udržení moci. Záplava informací, které si lidé nedokáží ověřit, rozděluje společnost a vyvolává nesnášenlivost. Orientujte se v informační záplavě a poznejte realitu...

11.4.2016 v 8:35 | Karma článku: 26.42 | Přečteno: 731 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Stalin zase porazil Putina!

To by s tím měl Vladimir Vladimirovič sakra něco udělat! Jestli on ale není moc měkký a také moc velký demokrat? Rusům totiž podle průzkumu imponují větší střeleci. Co na to říci? Snad jen, že některé národy jsou nepoučitelné.

26.6.2017 v 23:09 | Karma článku: 8.72 | Přečteno: 137 | Diskuse

David Karásek

Tři mýty expertů

"Šance, že se netrénovaný civilista se zbraní ubrání teroristovi, je velmi nízká. Spíš by situaci ještě zhoršil," slyšíme často v médiích od osob s titulkem "bezpečnostní expert". Opravdu?

26.6.2017 v 22:13 | Karma článku: 34.28 | Přečteno: 2405 | Diskuse

Jan Pražák

Policejní absurdita

Nechci zde znovu rozdmýchávat spory nesmiřitelných táborů kuřáků a nekuřáků, těch už tu bylo moc. Uvedu příklad, jak se v souvislosti s protikuřáckým zákonem změnil jeden celkem logicky znějící argument v naprostou absurditu.

26.6.2017 v 21:40 | Karma článku: 27.38 | Přečteno: 789 | Diskuse

Petr Horký

Černoch v beranici a jiné výstřelky - kdo má židli, ten bydlí

Život na Západ od našich hranic má mnoho specifik, kterým našinec těžko uvyká. Přesto si ve většině případů nakonec zvykne, i když to trochu trvá. Jsme přeci jen z jednoho těsta a nebe je všude modrý.

26.6.2017 v 20:13 | Karma článku: 9.76 | Přečteno: 245 | Diskuse

Vít Janša

Jak si píchnout do vosího hnízda?

Desatero východoevropských rad pro zkušenější, moudřejší západ. Jak postupovat po teroristickém útoku?

26.6.2017 v 19:32 | Karma článku: 25.41 | Přečteno: 551 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2807
Vystudovaný ekonom, rodič, snažím se zabývat podstatným.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.