Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Několik odstavců

11. 12. 2014 11:01:39
My, občané České republiky, obyvatelé malého národa v srdci Evropy, si jasně uvědomujeme, že se naše současné euroatlantické vedení stále zaklíná slovy svoboda a demokracie, která se však zdaleka neslučují s tím, co skutečná svoboda a demokracie představuje, totiž šťastný a spokojený život. Tato proklamovaná slova jsou ve skutečnosti jen pouhou, lidem mediálně vnucenou iluzí, sloužící mocenským zájmům a legálnímu tunelování bohatství států úzkou menšinou na úkor většiny. Nechceme být finančními otroky bank, pokornými roboty majitelů firem, kteří si nechají vše líbit. Nechceme naše životy prožívat s pocitem provinění, ponížení, ve stresu a strachu z budoucnosti.

Proto vyzýváme vedení naší země, aby pochopilo a tlumočilo svým euroatlantickým přátelům, že nadešel čas ke skutečným a důkladným systémovým změnám, a že těmito změnami jsou svobodná a demokratická diskuse*. Prvním krokem k jakýmkoli smysluplným změnám, novou ústavou počínaje a ekonomickou reformou konče, musí tedy být změna společenského klimatu v naší zemi, do kterého se musí vrátit duch svobody, důvěry, tolerance a plurality* bez urážek a postihů. (*převzato z originálu petice Několik vět)

Požadavky, uvedenými níže, důrazně apelujeme na své zástupce, politiky a kněží, aby přestali být „hloupými zvířátky“, starajícími se jen o „své žrádlo“ a stali se lidmi. Aby začali konat to, co od nich společnost očekává, a co je pro zdravý vývoj národa a jeho přežití nezbytné.

Nesouhlasíme se způsobem vedení národů euroatlantické civilizace politiky a kněžími. Mezinárodní politika již neslouží ke vzájemnému porozumění a mírové spolupráci mezi národy, ale stala se prostředkem boje o moc, majetek, přírodní bohatství a zakázky. Naše malá země není svobodná, podléhá diktátu velmoci, který se negativně prolíná do našich životů. Nechceme zástupce, kteří se „za misku žrádla“ a „podrbání za ušima“ stávají poslušnými hafajícími mopslíky těch, kteří lépe než duchem, láskou a lidskostí, vládnou vyhrožováním, sankcemi a zbraněmi.

Podporujeme svobodu a demokracii, avšak tyto pojmy musejí být naplněny reálným tvořivým obsahem a nesmějí být zneužity ke kořistnickým cílům, k destrukci a ničení lidem vytvořeného. Svobodnou demokratickou společnost nelze vybojovat pokřikováním, hledáním chyb, ukazováním na druhé, agresivitou, násilím a zbraněmi, ale láskou, lidskostí, tolerancí a vzájemnou tvořivou spoluprací.

Nechceme, aby lidé, které vámi podporovaný systém bez jejich zavinění vytěsní a udělá z nich "občany IV. kategorie", spolu se svými dětmi trpěli chudobou a hlady, když naše ekonomika vyprodukuje více než třikrát tolik co ekonomika socialistická, ve které hlady nikdo netrpěl.

Místo neustálého velebení Václava Havla a stavění mu pomníků po totalitním způsobu, chceme budovat společnost na skutečných duchovních a morálních základech, kde rovné příležitosti tvoří sami lidé, a ne podivnými ideologiemi „cinknuté úřady“ politiků. Chceme žít v lidské společnosti, která je založena na duchovních a morálních základech, a také na tvořivé spolupráci lidí na celé planetě. Nechceme soupeření, konfrontace, agrese, násilí, humanitární bombardování a války.

Odmítáme být manipulovanou masou, kdy politici uměle vytváří takové podmínky a situace, ve kterých lidé nemyslí na nic jiného než na přežití a bojují o kus chleba. Odmítáme záměrně vyvolávané destabilizace a hospodářské krize.

Odsuzujeme manipulaci lidí, kdy politici a kněží, prostřednictvím jimi ovládaných médií, zužují vědomí lidí do úzkého bodu, aby se lidé zaměřili jen na „dnešní den“, strachovali se o své úspory a starali se výhradně o své sobecké zájmy. Odsuzujeme systém, který takto drží lidi v iluzi podmíněnosti, a bere jim životní sílu a čas na to, aby živil a úspěšně realizoval své destruktivní programy.

Místo složitých kodexů, právních propletenců a nepřehledných smluv, požadujeme jednoduchá a jasná společenská pravidla, která by lidem pomohla osvobodit se od iluzí, které jim jsou vnucovány, a začali chápat pravý smysl života, aby se sjednotili v míru a přátelství, mimo vůli světových politiků a kněží, kteří mohou hrát roli toliko podpůrnou, nikoliv však mocenskou.

Nepotřebujeme mít ve všech zemích zvnějšku implantované, téměř identické politické útvary a uměle vnucené spotřebitelské vztahy, protože víme, že lidé po celém světě mají v podstatě stejná přání a touhy: všichni zdravě myslící lidé chtějí žít klidně, důstojně, ve štěstí a míru.

Nesouhlasíme s univerzálním scénářem všech událostí západního světa, dle kterého politici s pomocí médií společnost rozdělují, sociálně diferencují a stratifikují. Nesouhlasíme s politickou a náboženskou nestabilitou, uměle zmanipulovanou konfrontací, vtahováním podřízeného elektorátu do konfliktů a s rozdělováním společnosti na znepřátelené tábory.

Nepovažujeme za demokratické, čestné a slušné, aby se vlády měnily marketingem, penězi, dehonestací, zesměšňováním, vyvoláváním nacionální nesnášenlivosti, strašením, dělením na bohaté, chudé, schopné, neschopné a krvavými ozbrojenými puči.

Dobře chápeme, že rozdělení, hádky a rozhraničení jsou konečným výsledkem vývoje konzumní společnosti. Společnost, v níž dominuje spotřebitelské myšlení, je odsouzená k zániku.

Víme, že se vše odehrává podle programů systému, jež jsou všude stejné: ve vztazích mezi zeměmi, mezi národy, mezi lidmi žijícími ve stejné ulici a to i mezi členy rodiny. Chceme, aby se tyto dělící a destruktivní programy změnily na tvůrčí a sjednocující.

Odmítáme systém současné konzumní společnosti, který je postaven tak, že programuje národy k rozdělení, počínaje státy a konče rodinnými vztahy. Podporuje sobeckost, lhostejnost k jiným, "cizím" lidem, učí nevážit si lidského života. Současný systém světové politiky proti sobě rozeštvává lidi ve prospěch obchodních zájmů a vlastních ambicí, podněcuje v lidech etnickou, náboženskou a rasovou nesnášenlivost, propaguje v médiích vraždy, sváry, války, ničení a vzájemné nepřátelství.

Požadujeme odtajnění objevů a vynálezů, které mohou změnit život společnosti k lepšímu. Vědecký a technologický pokrok má sloužit všem, ve prospěch dobra, a ne úzké skupince mocných, kteří pro lidstvo důležité objevy a vynálezy záměrně utajují z důvodů ohrožení jejich plánů.

Místo sobeckých postojů, agrese a nenávisti spotřebitelského systému, preferujeme duchovní a morální postoje, lidskost, porozumění, svědomí, přátelství, toleranci, trpělivost a vzájemnou pomoc, bez ohledu na státní příslušnost, náboženské vyznání, sociální postavení a jiné, umělé konvenční rozdělení světové společnosti.

Chceme, aby veřejnost byla pravdivě informována o problémech naší blízké budoucnosti.

Každý, kdo s těmito odstavci souhlasí, je může podpořit jejich sdílením.

Autor: Josef Votípka | čtvrtek 11.12.2014 11:01 | karma článku: 15.35 | přečteno: 369x

Další články blogera

Josef Votípka

Ortel – srdcem k Vlasti

Do divadla v Jaroměři, navzdory petici koncertu nepřejících lidí, zavítal Ortel. Návštěvník akce rozhodně neprodělal, protože za své peníze viděl skupiny tři. Policejní skupinu, skupinu demonstrantů a Ortel. Jak to dopadlo?

25.2.2017 v 17:04 | Karma článku: 48.71 | Přečteno: 25252 | Diskuse

Josef Votípka

Loutky světovládců

Divadelní hry světovládců, jejich scénáře, režiséři, herci a metody. Řízené střely z mainstreamových médií vzbuzují emoce. Vyvolávání strachu u lidí jako osvědčená metoda vládnutí. Političtí herci a "světlé zítřky"...

1.2.2017 v 21:06 | Karma článku: 27.94 | Přečteno: 583 | Diskuse

Josef Votípka

Nebezpečí nekonečného růstu

V následujícím textu se zamýšlím nad směrem, kterým se ubírá konzumní orientace tzv. „Západního světa“, co způsobuje lidská nenažranost a neomezený růst, jaké jsou příčiny radikalizace společnosti a nad možnostmi potřebných změn.

28.11.2016 v 12:43 | Karma článku: 22.56 | Přečteno: 538 | Diskuse

Josef Votípka

Nebuďme oběti propagandy

Propaganda slouží jako nástroj manipulace pro udržení moci. Záplava informací, které si lidé nedokáží ověřit, rozděluje společnost a vyvolává nesnášenlivost. Orientujte se v informační záplavě a poznejte realitu...

11.4.2016 v 8:35 | Karma článku: 26.56 | Přečteno: 739 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Dvořák

Brežněv v 68 roce už dávno věděl, že socialismus je nereformovatelný

Jakoby do dubu mluvil od zimy do srpna osmašedesátého roku Leonid Brežněv do Alexandra Dubčeka, když mu se soudružskou trpělivostí dával najevo nelibost s jeho kočírováním pražského jara na cestu kontrarevoluce

21.8.2017 v 22:56 | Karma článku: 6.39 | Přečteno: 136 | Diskuse

Šárka Bayerová

Zrazená královna (pokračování)

Byla vnučkou jedné z nejslavnějších a nejmocnějších mocnářek - královny Viktorie. Říkali jí Ena a stala se taky královnou - ve Španělsku.

21.8.2017 v 21:37 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 167 | Diskuse

Vlastík Fürst

Teror na denním pořádku

„Vlastně se nic neděje“, takový dojem můžeme mít ze zpráv médií i z výroků některých zdejších blogerů. Jeden diskutér napsal: „Na silnicích každý rok zemře daleko víc lidí, než kolik zabijí teroristi, tak s tím pořád nestrašte!“

21.8.2017 v 20:35 | Karma článku: 30.29 | Přečteno: 531 | Diskuse

David Wiltsch

Bylo lépe než je dnes a EU je diktaturou nepamatovanou? Lidé zapomínají nebo jen blouzní?

Kupodivu se stále najdou lidé, kteří naše současné postavení vůči spojencům vnímají hůře, nežli naše postavení vůči Moskvě v druhé polovině minulého století. Smutné a tragické, jak rychle člověk zapomíná.

21.8.2017 v 20:02 | Karma článku: 16.13 | Přečteno: 546 | Diskuse

Tomáš Gayer

Co říkáte, to by byl paradox...

Erdogan vyzval Turky žijící v Německu, aby nevolili nepřátele Turecka, jmenovitě Merkelovou, Schultze a Zelené....

21.8.2017 v 19:25 | Karma článku: 19.04 | Přečteno: 433 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2813
Vystudovaný ekonom, rodič, snažím se zabývat podstatným.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.