Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čím škodí Rusko?

15. 08. 2014 15:24:21
Žijeme v systému, kde je moc koncentrována u politiků a bohatství u těch, kteří politiky ovládají. V některých případech již ti bohatí do politiky přímo vstupují, aby jim odpadl komplikující mezičlánek. Poznávacím znakem většiny politiků je jejich duchovní nevyzrálost, protože uvažují tak, že jsou na světě jenom chvilku a z tohoto důvodu musejí využít a užít všech příležitostí, dokud to jde. Od nich tyto hodnoty následně přebírá společnost. Toto je typické materiální zaměření lidí, které následně způsobuje všechny jeho neštěstí a problémy.

A najednou se na Zemi zjeví nějaký Putin, který uvažuje jinak, chce opravdovou poctivost a slušnost, ne hranou pro davy, jako tomu například je u kumpánů z Schwarzenbergovy TOP 09, včetně jeho samého. Najednou se objeví někdo, kdo není pro rozkrádání a perverznosti, kdo se nebojí nechat zavřít zloděje a nechutné perverzní skandalistky, nedovolí propagaci homosexuality dětí a pochody deviantů. Takovéto jednání se ale našim duchovně nevyzrálým politickým kořistníkům nelíbí. Potřebují další zdroje a větší moc!

Kazí-li někdo, kdo má k dispozici rozsáhlé zdroje, kořistníkům jejich plány, pak proti němu s pomocí osvědčené technologie revoluce zahájí tažení v sousedních zemích, a to s monstrózní mediální podporou. Kořistníci pro ovladatelné lidi rozehrají takovou frašku, že pak nejen v diskuzích čtenářů, ale i ve stanoviscích politiků a některých loajálních umělců a intelektuálů můžeme číst, že ukrajinský konflikt vyvolal Putin a je potřebné jej za to ztrestat sankcemi, ti nejhorlivější požadují sílu.

Přitom jsme si za celou dobu, kromě zdrženlivého postoje Ruska, nevšimli, že by ruský voják vtrhl na Ukrajinu a začal napadat ukrajinskou armádu nebo zabíjet civilisty. Naopak, od začátku konfliktu dodnes vidíme západními politiky vyvolávanou nenávist proti Rusku, a přesuny a útoky ukrajinských armád směrem na východ, tedy k hranicím s Ruskem.

Ukrajina, to je ukázka iluze demokracie. Země, které sami sebe deklarují za demokratické, svými pokryteckými postoji trhají své Ústavy se základními listinami práv a svobod na cáry. Právo na život, zdraví a sebeurčení neplatí, pokud je v rozporu s finančními a mocenskými zájmy. V důsledcích je to stejné jako u barbarů, kteří někam vtrhli, vyplenili to tam a odtáhli jinam, akorát se dnes místo ozbrojených nájezdních hord používají technologie pro vyvolání revoluce a ustanovené loutkové vlády.

Vlastní drancování válkou postižených zemí se pak odehrává formou bankovních půjček od kořistnických agresorů a privatizace státního majetku. Nemyslícímu konzumnímu davu stačí předkládat bezduché reklamy na život, stejně jako vyjádření politiků a on se s nimi snadno ztotožní. K manipulaci ovladatelných lidí stačí zahrát na vlasteneckou strunu, povzbudit nacionalismus a předhodit viníka za vše špatné, co s uměle rozpoutanou revolucí souvisí.

banker.jpg

Ve skutečných právních státech a demokratických zemích není za důkaz považováno to, co za důkaz označí politici a loutkové vlády, ale to, co za důkaz uzná nezávislý soud. Přesto se s takovými účelovými "důkazy" lidé ztotožňují a dokáží nad jejich obhajobou či zpochybňováním trávit celé měsíce svých životů. Námi placená veřejnoprávní média bohužel také. Ony demokracii nehlídají, jen tupě přebírají zprávy z dedikovaného portfolia "vhodných" tiskových agentur, zpravodajsky kontrolovaných USA.

Lidé snadno podléhají iluzím. Místo toho, co je lidské, hledají co je klubové, stranické, co více vyhovuje jejich materiálnímu zaměření, a to s tichou podporou církví. U církví neplatí "Kdož jsi bez viny, hoď kamenem", "nepokradeš", "nezabiješ“ a všelijaká podobenství v případech, kdy jde o kořistnickou politiku. Když se brutálně vyvražďují bezbranné matky s dětmi, katolíci mlčí. Jde-li ale o majetek, dokáže kardinál Duka hřímat způsobou, hodnou zběsilého proinkvizičního preláta. I ten dobytek bez lidské Duše při takové nebetyčné krutosti na něm páchané slzu uroní a bolestně zařve. Duka se svými preláty nikolivěk.

Stále slyšíme, že za ukrajinský konflikt může Putin, protože vyhověním žádosti Krymu inspiroval povstalce na jihovýchodě Ukrajiny. V této souvislosti nelze nepodotknout, že došlo-li k inspiraci povstalců Krymem, pak je pro ně mnohem inspirativnější předchozí násilné převzetí moci na Ukrajině brutálními neonacisty, zejména v souvislosti s tvrzením představitelů USA a EU, že šlo o demokratický proces. Další inspirací mohou být opakované nedodržování dohod Kyjevem a lhaní, vše tolerované a podporované USA a EU.

Kdo hledá Pravdu, nemusí se nijak namáhat. Lehce prokazatelnou Pravdou je, že západ intenzivně plive na Rusko, že ukrajinská armáda střílí a bombarduje své vlastní spoluobčany včetně žen, dětí, starých a nemocných. Pravdou je, že Rusko už od „Majdanu“ vyzývá k jednání a odmítá řešení silou, snaží se pomoci civilistům a pomáhá raněným ukrajinským vojákům. Nelze zpochybnit skutečnost, že Rusko předložilo důkazy o tom, že se z jeho území nestřílelo, že pozvalo všechny možné pozorovatele na rusko-ukrajinskou hranici, aby se na vlastní oči přesvědčili, že žádná technika, střely ani vojáci z Ruska na Ukrajinu neproudí a nikdo to nechtěl slyšet, vidět, nikdo to nevyužil.

Kdy jsme naposledy slyšeli, že by v Rusku školák postřílel spolužáky a učitele? Kdy jsme slyšeli o pedofilních skandálech ruských občanů, o ponižování a týrání zajatců ruskými vojáky? Z USA a od jejich spojenců o těchto skandálech slýcháme často, ale nepohoršuje nás to. Nás nejvíce pohoršuje, když jsou policejně odvedeni lidé, kteří na veřejných místech řezají pravoslavné kříže, strkají si zachlazená kuřata do vagín a na veřejnosti souloží v pokročilém stupni těhotenství nebo močí na plakáty politiků. Jejich odvedení pořádkovými silami považujeme za strašlivou ránu demokracii.

Opravdový demokrat věcně diskutuje o problémech, agresor jen nadává, uráží, zesměšňuje, blokuje, sankcionuje a bojuje. Stále věřím na čestnost, korektnost, slušnost, spravedlnost a poctivé vzájemné obchody, ze kterých mohou profitovat všechny zainteresované strany. Země má dost pro všechny a není důvod, aby někdo někde něco zadržoval a těšil se z toho, že je „lepší“ než ti, kterým to sebral ...

Autor: Josef Votípka | pátek 15.8.2014 15:24 | karma článku: 38.72 | přečteno: 2239x

Další články blogera

Josef Votípka

Ortel – srdcem k Vlasti

Do divadla v Jaroměři, navzdory petici koncertu nepřejících lidí, zavítal Ortel. Návštěvník akce rozhodně neprodělal, protože za své peníze viděl skupiny tři. Policejní skupinu, skupinu demonstrantů a Ortel. Jak to dopadlo?

25.2.2017 v 17:04 | Karma článku: 48.71 | Přečteno: 25252 | Diskuse

Josef Votípka

Loutky světovládců

Divadelní hry světovládců, jejich scénáře, režiséři, herci a metody. Řízené střely z mainstreamových médií vzbuzují emoce. Vyvolávání strachu u lidí jako osvědčená metoda vládnutí. Političtí herci a "světlé zítřky"...

1.2.2017 v 21:06 | Karma článku: 27.94 | Přečteno: 583 | Diskuse

Josef Votípka

Nebezpečí nekonečného růstu

V následujícím textu se zamýšlím nad směrem, kterým se ubírá konzumní orientace tzv. „Západního světa“, co způsobuje lidská nenažranost a neomezený růst, jaké jsou příčiny radikalizace společnosti a nad možnostmi potřebných změn.

28.11.2016 v 12:43 | Karma článku: 22.56 | Přečteno: 538 | Diskuse

Josef Votípka

Nebuďme oběti propagandy

Propaganda slouží jako nástroj manipulace pro udržení moci. Záplava informací, které si lidé nedokáží ověřit, rozděluje společnost a vyvolává nesnášenlivost. Orientujte se v informační záplavě a poznejte realitu...

11.4.2016 v 8:35 | Karma článku: 26.56 | Přečteno: 739 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Dvořák

Brežněv v 68 roce už dávno věděl, že socialismus je nereformovatelný

Jakoby do dubu mluvil od zimy do srpna osmašedesátého roku Leonid Brežněv do Alexandra Dubčeka, když mu se soudružskou trpělivostí dával najevo nelibost s jeho kočírováním pražského jara na cestu kontrarevoluce

21.8.2017 v 22:56 | Karma článku: 6.39 | Přečteno: 140 | Diskuse

Šárka Bayerová

Zrazená královna (pokračování)

Byla vnučkou jedné z nejslavnějších a nejmocnějších mocnářek - královny Viktorie. Říkali jí Ena a stala se taky královnou - ve Španělsku.

21.8.2017 v 21:37 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 167 | Diskuse

Vlastík Fürst

Teror na denním pořádku

„Vlastně se nic neděje“, takový dojem můžeme mít ze zpráv médií i z výroků některých zdejších blogerů. Jeden diskutér napsal: „Na silnicích každý rok zemře daleko víc lidí, než kolik zabijí teroristi, tak s tím pořád nestrašte!“

21.8.2017 v 20:35 | Karma článku: 30.29 | Přečteno: 533 | Diskuse

David Wiltsch

Bylo lépe než je dnes a EU je diktaturou nepamatovanou? Lidé zapomínají nebo jen blouzní?

Kupodivu se stále najdou lidé, kteří naše současné postavení vůči spojencům vnímají hůře, nežli naše postavení vůči Moskvě v druhé polovině minulého století. Smutné a tragické, jak rychle člověk zapomíná.

21.8.2017 v 20:02 | Karma článku: 16.13 | Přečteno: 546 | Diskuse

Tomáš Gayer

Co říkáte, to by byl paradox...

Erdogan vyzval Turky žijící v Německu, aby nevolili nepřátele Turecka, jmenovitě Merkelovou, Schultze a Zelené....

21.8.2017 v 19:25 | Karma článku: 19.04 | Přečteno: 433 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2813
Vystudovaný ekonom, rodič, snažím se zabývat podstatným.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.