Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Politika

Josef Votípka

Loutky světovládců

Divadelní hry světovládců, jejich scénáře, režiséři, herci a metody. Řízené střely z mainstreamových médií vzbuzují emoce. Vyvolávání strachu u lidí jako osvědčená metoda vládnutí. Političtí herci a "světlé zítřky"...

1.2.2017 v 21:06 | Karma článku: 27.94 | Přečteno: 583 | Diskuse

Josef Votípka

Chceme volit?

Celý svůj život můžeme strávit analyzováním příčin neutěšeného směrování západní civilizace, můžeme hledat a přít se o ty nejlepší recepty jak to zlepšit, a přitom si ani neuvědomujeme, že my sami svým přílišným materiálním zaměřením to špatné, co kritizujeme, několikrát denně podporujeme. Kdo z nás tlačí na politiky a který politik tlačí na parlament a vládu, aby se změnil špatný zákon? I kdyby si na to někdo motivovaný našel čas, je to nákladný běh na více než jedno volební období. Copak běžní lidé dokáží rozpoznat manipulace politiků? Umí lidé rozpoznat pro společnost prospěšné a účinné projekty? Mají lidé dostatečné informace a vzdělání pro to, aby mohli kvalifikovaně posoudit, zda jsou sliby a činy politiků pro společnost výhodné?

26.5.2014 v 11:05 | Karma článku: 11.99 | Přečteno: 538 | Diskuse

Josef Votípka

Skutečný nepřítel Ukrajiny

Kdo doposud nepostřehl, že nepřítelem většiny ukrajinského národa není Rusko, které na jihovýchodě prokazatelně nic negativního nedělá, ale ukrajinská prolhaná pučistická vláda, nerozpozná realitu. Ti, kteří se vůbec nechtějí zabývat vůlí lidu a kteří místo voleb rozhodli o vyslání tanků a bojových letadel proti lidem, se vůbec nestydí lhát, že musí ochránit obyvatelstvo Ukrajiny před ruským vlivem. Místo toho, aby separatistům nabídli parlamentní volby, je chtějí navždy umlčet loajálními zbytky armády, cizími žoldáky a oddíly lidského odpadu z Pravého sektoru, který prostoduší kyjevští samovládci zařadili do standardních bezpečnostních sil Ukrajiny. Kyjevští samovládci, kteří si uzurpovali moc násilím proti vůli většiny lidu, za vydatné podpory USA a EU, parlamentní volby nevyhlásí, protože by je prohráli na celé čáře. A tak dál lžou a propagandisticky, avšak neinteligentně průhledně negují fakta například tvrzením, že by volby uspořádali, ale ruští separatisté tomu brání...

5.5.2014 v 9:09 | Karma článku: 37.59 | Přečteno: 2743 | Diskuse

Josef Votípka

Technologie revoluce

Revoluce, importy demokracie a změny režimů vždy plánuje ten, kdo chce dobýt další území. V moderním civilizovaném světě jsou revoluce ve výsledku totéž, co primitivní barbarské nájezdy nebo násilná kolonizace území, akorát jsou realizovány skrytě a jinými prostředky. Místo otevřeného násilí a agrese se používá vyjednávání, politika, manipulace, propaganda, diplomacie, řízené demonstrace a ekonomické tlaky, aby výsledek vypadal jako přání lidu demokratické země.

22.2.2014 v 20:35 | Karma článku: 41.64 | Přečteno: 8067 | Diskuse

Josef Votípka

Zvolíme si pijavice veřejných financí?

Každý chce tradici, odpovědnost, prosperitu, možnost si vydělat, možnost si nakoupit a spokojeně žít, prostě každý chce dobře fungující stát. Problém je, že díky hlouposti voličů, kteří politiky důsledně netlačili k plnění předvolebních slibů a kteří se nevzdělávali v rozpoznání manipulace, jsou tato přání nesplnitelná. Zmíněné pojmy a hesla politikům slouží k získání a upevnění jejich moci. Všimněme si, že politici nevystupují s pokorou sloužit lidu, ale jako vládci, hájící zájmy vybraných subjektů. Všimněme si, že nikdy pořádně nesplní nic z toho, co voličům slíbili, že k tomu nejsou motivováni. Dokonce jsou i tací, kteří si do předvolebních slibů zakomponují záměr jak sebe a své spojence obohatit na úkor lidu, aniž by volič cokoliv rozpoznal.

9.10.2013 v 16:30 | Karma článku: 25.47 | Přečteno: 982 | Diskuse

Josef Votípka

„Pravičáci“, brzděte!

V poslední době z diskuzí na sociálních sítích a z blogů čím dál častěji vnímám rozličné výkřiky, varování a strašení před „levicovou lůzou“, komunismem, totalitou, diktaturou, nabubřelým Zemanem, suchopárným Sobotkou a podobně. Jako hlavní motiv těchto varování se všemi příspěvky prolíná „nechceme solidaritu, nechceme se dělit“. Jejich šiřitelé nechějí, aby si z jejich peněz jezdily „socky“ Oktávií TDi pro sociální dávky a popíjely značkový alkohol. Nechtějí, aby tito parazité měli stejnou životní úroveň jako oni, živnostníci a podnikatelé, kteří dřou od "nevidim do nevidim".

23.9.2013 v 17:04 | Karma článku: 26.47 | Přečteno: 1437 | Diskuse

Josef Votípka

Už i církev to vidí!

Dnes dopoledne jsem na českém veřejnoprávním rozhlasovém vysílání vyslechl část mše svaté a nebylo to vůbec špatné! Kněz za použití Písma vcelku umně poukazoval na některé hamižné politiky, podnikatelské šmejdy a hloupé ovce, kteří si jejich nestoudné počínání nechají líbit a tolerují jej. Zmíněný kněžík nabádal věřící a posluchače, aby se za tyto lumpy a nepoctivce modlili. Budou-li to dělat v dostatečném počtu a poctivě, nakonec se srdce kořistníků zlomí a najdou pravou cestu, jak být druhým prospěšní.

22.9.2013 v 18:17 | Karma článku: 21.41 | Přečteno: 1684 | Diskuse

Josef Votípka

Chceme to dát doleva nebo napravo?

"Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak" je stejně hloupé tvrzení, jako že "liberalismus a svobodný trh bez zásahu státu pod jeho ochranou funguje nejlépe a vyřeší vše". Dobře fungující společnost potřebuje něco z levého ideového proudu a něco z pravého. Bez levé ruky, nohy, nebo pravého oka se sice dá žít, ale není to ono...

20.9.2013 v 17:43 | Karma článku: 11.27 | Přečteno: 481 | Diskuse

Josef Votípka

Svoboda hladového nezasytí

„Tvá svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného“, říká se. Je však nutnost vytyčování těchto hranic svobodným počínáním? Je neustálá kontrola a udržování těchto hranic konáním skutečně svobodného člověka?

18.9.2013 v 17:06 | Karma článku: 26.17 | Přečteno: 1203 | Diskuse

Josef Votípka

Jak vyhrát volby

Kromě skandálů politiků a politických stran čeří poklidné české vody i volby. Na volbách je pozoruhodné, že při nich ti, kteří se chtějí mít lépe, usilují o přízeň voličů, kteří se rovněž chtějí mít lépe. Jinak řečeno ti, kteří usilují o moc, nabízejí různé přístupy a cesty, jak zužitkovat ekonomický potenciál republiky ve prospěch svůj a „občanů této země“. Ti, kteří o moc neusilují a chtějí volit změnu, nabízené cesty posuzují především s ohledem na osobní prospěch. Tak například praktičtí a odborní lékaři budou s jistou určitostí tvořit voličskou základnu těch, kteří slibují regulační poplatky, podnikatelé a živnostníci budou pravděpodobně volit strany, které slibují nízké odvody z jejich podnikání, studenti a absolventi podpoří ty, kteří slibují dobré podmínky pro start kariéry a sociálně slabí nebo pedagogičtí pracovníci mohou ve svém rozhodování upřednostnit takové subjekty, které slibují zvýšení dávek či mezd.

17.9.2013 v 8:00 | Karma článku: 7.95 | Přečteno: 286 | Diskuse

Josef Votípka

Kdo je dalajláma?

Slovo dalajláma zná v civilizované společnosti snad každý. Dalajlámové jsou prezentováni jako převtělení zrozenci předchozích duchovních učenců, oficiálně titulovaní od roku 1578. Současný čtrnáctý dalajláma Tändzin Gjamccho, nositel Nobelovy ceny za mír, je spojován s proslavením buddhismu a Tibetu, a za svůj nenásilný postoj proti Číně je světově uznáván. Dalajláma Tändzin Gjamccho se několikrát zúčastnil pražské konference „Fórum 2000“, jehož zakladatelem byl Václav Havel. Letošní pražská přednáška dalajlámy nese název „Laskavost a vzájemná úcta v dnešní společnosti“. V médiích bývá dalajláma nazýván „Jeho Svatost Dalajláma“ a jako příklad učení Jeho Svatosti lze využít "Osm veršů výcviku mysli Geše Langri Thangpa" na http://blog.hearth.net/. V tomto článku se nechci zabývat rolí dalajlámy v zahraničních vztazích mezi Čínou a Tibetem, chci nastínit duchovní pohled na tohoto, velmi známého muže našich dějin.

16.9.2013 v 7:00 | Karma článku: 15.73 | Přečteno: 2869 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2813
Vystudovaný ekonom, rodič, snažím se zabývat podstatným.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.